Illustration

КНИГАРНЯ

Як заробити на канікулах

Купити книгу Мандрівний вітер

Підліткова повість

192 сторінки, чорно-білий друк, обкладинка тверда, ілюстрована

Весела історія на 8-12 років. Русі скоро одинадцять. Вона мріє про новий телефон і святкову вечірку на лайнері. Але татова кав’ярня на межі банкрутства. Разом із друзями дівчинка намагається заробити гроші на мрії. Вони знаходять підробітки, випускають газету, засновують фонд, ведуть влог та інвестують у кав’ярню. Русі вдається накопичити потрібну суму, але її бажання змінюються.
Читаючи історію Русі та її друзів, вони дізнаються про заощадливу поведінку, ризик азартних ігор, фінанси, бізнес, карбування грошей, криптовалюти, роботу інвестиційного фонду, небезпеку кредитів, фінансові піраміди, різновиди реклами, продажі. Познайомляться з поняттями: конкуренція, колаборація бізнесів, монополія, конкурентна розвідка, прибуток, інвестиції, капітал. Захопливі пригоди юних бізнесменів не залишать байдужим нікого байдужим і, можливо, надихнуть розпочати власну справу.
Ілюстрації Юлія МархішудВидавництво: "Чорні вівці", 2024 рік

Казки з картинками

Мандрівний вітер

УРИВОК

Пекуче сонце вкривало засмагою шкіру. Поривчастий вітер намагався зірвати кашкета. Хвилі підкидали білосніжну яхту, немов паперовий кораблик. Мужній капітан Лесик другу годину поспіль боровся зі стихією. Він сміливо відстрілювався від летючих риб та восьминогів, які постійно атакували борт.— Синку, синку! — пролунало з кухні. — Досить телефоном гратися.— Я ще трішечки. От тільки рівень пройду.— Ти б із друзями поспілкувався, надворі у футбол поганяв. От ми з твоїм татом колись постійно нові ігри вигадували.— І що, у морські пригоди грали? — у голосі хлопчика пробринів сумнів.— Ми грали в мандри. А в мандрах усяке траплялося...

Зверніть увагу, що це не готове фото книги, а модель. Книга квадратної форми, тож має інше розташування сторінок.

РЕЦЕНЗІЯ

Книга "Бізнес-дівчатка" є цікавою спробою через художні образи сформувати в маленьких читачів базові уявлення про поняття економіки та бізнесу. Сюжет динамічний та ненав'язливий, тому оповідь сприймається швидше як весела історія, ніж, як навчальна річ.Не бувши фахівцем у художній літературі, зазначу, що мені, як читачу, надзвичайно сподобалося. Імпонує легка манера автора описувати події та пояснювати складні поняття на простих ситуаціях з життя дівчинки Русі та її друзів.Мені здалося, що поза економічною тематикою, авторка намагалася сказати й про актуальні проблеми сучасності. Такі як, переживання дітей, через надмірну захопленість батьків роботою (історія батьків Нат), перше кохання, сприйняття дітьми появи ще однієї дитини в родині, ставлення до речей та їх реальної цінності (момент, коли Руся усвідомлює, що дорогий телефон та вечірка не те, чого вона насправді хоче), гуманне ставлення до природи (історії про любов Нат до комах та про загиблу їжачиху) тощо.Особливої уваги заслуговує ставлення автора до "деталей" - опрацювання кожного характеру (навіть начебто негативний персонаж Бодя виявився чуйною дитиною, яка вміє співчувати - епізод після пожежі).На мій погляд, попри насиченість економічними питаннями першої частини, чим далі, тим акцент зміщується на особисте життя персонажів, що безумовно є захопливим і безперечно заволодіває увагою читачів. Таким чином вважаю, що дана книга є чудовим матеріалом для читання всією родиною і пізнання сучасного світу дітьми; вона стане в пригоді під час самостійної роботи вдома, а можливо стане й під час навчального процесу.
Канд. економ. наук. Котенко Тетяна

Made with